Kawa

Rodzaje kaw

Naszą ofertę podzieliliśmy na kilka grup produktów:

I. Ze względu na dostępność

  • kawy podstawowe
  • kawy limitowane

Kawy podstawowe to ziarna które są w naszej ofercie dostepne przez dłuższy czas.  Z założenia są uniwersalne w smaku. Są trochę ciemniej palone. Nadają się jako baza do napojów mlecznych, do automatów biurowych i domowego użytku.

Kawy limitowane  ziarna, które kupujemy w małych ilościach, często rotują. Są wypalane na bieżąco w niewielkich partiach. Profile palenia są ustalane z myślą o espresso lub metodach alternatywnych.

II. Sposób parzenia

  • kawy do espresso
  • kawy do metod alternatywnych

Kawy do espresso znajdują się zarówno w ofercie podstawowej jak i limitowanej. Mają ustalany inny, ciemniejszy profil palenia, z myślą o użyciu tego ziarna w ekspresie ciśnieniowym. Kawy do espresso oznaczamy białymi etykietami. Wyjątek stanowi Wrocławski Klasyk, który ma czarną etykietę z brązową kroplą.

Kawy do metod alternatywnych zazwyczaj są to kawy z oferty limitowanej, które są wypalane jasno, czego efektem jest dość wysoki poziom kwasowości. Kawy do metod alternatywnych oznaczamy czarnymi etykietami z kolorową kroplą. Jeśli na etykiecie jest kropla z gradientem lub jest wielokolorowa oznacza to, że szczególnie przypadła nam do gustu i w taki sposób chcieliśmy na nią zwrócić dodatkowo uwagę.

Logistyka

Logistyka

1. Produkcja – w poniedziałki i wtorki wypalamy i konfekcjonujemy kawę. W tych dniach mamy ograniczone możliwości przyjmowania i obsługi zamówień, w tym realizacji dostaw.
2. Wysyłka – w środy nadajemy paczki kurierem DPD oraz opracowujemy plan dostaw na terenie Wrocławia.
3. Realizacja dostaw na terenie Wrocławia – w czwartki i piątki są realizowane dostawy na podstawie planu dostaw opracowanego w środę. Wrocławscy Kurierzy Rowerowi opracowują trasę przyjazdu w taki spoób aby była optymalna pod kątem długości i czasu trwania.
4. Zbieranie zamówień – w piątki, przez weekend i w poniedziałki przyjmujemy zamówienia na zamowienia@czarnydeszcz.pl. Na podstawie zamówień planujemy produkcję aby uzupełnić magazyn.

Dostawa
Wysyłki DPD realizujemy od środy. Oznacza to, że w środy przekazujemy kurierowi paczki. Zgodnie z regulaminem realizacji usług, firma DPD podejmie próbę doręczenia w ciągu 48 godzin od nadania paczki. W razie konieczności przyśpieszonej wysyłki prosimy się kontaktować mailowo: kontakt@czarnydeszcz.pl lub telefonicznie – 789057046.

Dostawy na terenie Wrocławia realizujemy w czwartki i piątki w godzinach od 10 do 16. W tym czasie do odbiorców docierają przesyłki. Ze względu na planowanie przez Wrocławskich Kurierów Rowerowych trasy przejazdu pod kątem optymalizacji jej przebiegu nie mamy możliwości zmiany ustalonej przez nich kolejności przystanków. W razie konieczności przyśpieszonej wysyłki prosimy się kontaktować mailowo: kontakt@czarnydeszcz.pl lub telefonicznie – 789057046.

Cenniki

Lista produktów
Pełną listę produktów jakie mamy w sprzedaży wraz z podziałem na cenniki można pobrać w pliku pdf kilkając link poniżej.  Jeśli w zamówieniu znajdą się produkty z serii limitowanej, których już nie posiadamy na stanie poinformujemy o tym mailowo proponując inne kawy.

lista_produktów

Zamówienia prosimy przesyłać na adres mailowy zamowienia@czarnydeszcz.pl. Zamówienia na bieżący tydzień przyjmujemy w piątki, przez weekend i poniedziałki. Do środy mamy dni produkcyjne. W celu uzyskania danych o produktach i dostępności prosimy się kontaktować mailowo: kontakt@czarnydeszcz.pl lub telefonicznie – 789057046.

Cenniki

1. Detaliczny – dla łącznego, jednorazowego zamówienia do 6 kg kawy.
2. Hurtowy – dla łącznego, jednorazowego zamówienia od 7 do 19 kg kawy.
3. Dystrybucyjny – dla łącznego, jednorazowego zamówienia od 20 kg kawy i powyżej.
Płatność

Pierwsze 3 zamówienia są za przedpłatą lub pobraniem (koszt pobrania wg. stawki DPD).  Po 3 opłaconych dostawach klientowi przysługuje termin 14 dni. W przypadku nieopłaconych faktur dostawy odbywają się za pobraniem lub osobiście. Koszt usługi pobrania dla dostaw obsługiwanych przez WKR wynosi 10 zł netto dodatkowo.

Warunki indywidualne

Klientom chcącym nawiązać współpracę handlową w dłuższej perspektywie czasu możemy przydzielić indywidualne warunki współpracy. W celu uzyskania informacji i negocjacji prosimy o kontakt: a.przybylek@czarnydeszcz.pl lub telefoniczne: 789057046.

Gdzie znajdziesz naszą kawę?