AKTUALNOŚCI

Zawieszona kawa w czasach epidemii

Stan epidemii

Nie da się uciec od stanu rzeczy jakim jest epidemia. Każdy z nas doświadczył skutki wirusa jaki się zadomowił na dobre w Europie i spowodował prawdziwy blackout dla gastronomii. W związku z zamknięciem szkół, uczelni i części zakładów pracy ruch na mieście praktycznie zamarł co kawiarnie poczuły szczególnie wyraźnie.

Stan gotowości do walki

Jest akcja – jest reakcja. Na bieżąco monitorowaliśmy sytuację w kawiarniach, wisieliśmy na telefonach. Wiemy kto jak sobie radzi, wiemy kto ma gorzej. Włączyliśmy się w pomoc tam gdzie mogliśmy. Wpadliśmy też na pomysł zawieszonej kawy czyli pomocy materialnej połączone z dobrym, altruistycznym gestem.

Zawieszona kawa

Poprzez nasz sklep internetowy można “zawiesić kawę” czyli zapłacić za coś czego w rzeczywistości się nie otrzyma. My za uzbierane pieniądze wykupujemy – “Zawieszamy” – kawę w jednej z kawiarni. Tę kawę będzie potem można “odwiesić”. Żeby akcja miała wymiar pro-społeczny chcemy aby odwieszać kawę mogły osobę, które na co dzień myślą o kawie w kawiarni w kontekście czegoś ekskluzywnego a tutaj proszę – czeka na nich! Drugim wariantem to zawieszenie kaw dla konkretnej grupy – np. lekarzy z pobliskiej przychodni. O tym już decyduje dana kawiarnia.

Oznaczone miejsce

Miejsce z “Zawieszonymi kawami” oznaczamy na social mediach a w samej kawiarni wisi plakat informacyjny z zaznaczonymi kawami do “odwieszenia”.

Miejsca z “zawieszoną kawą”:

Kawalerka, Ul. Polaka 12