SZKOLENIA DLA BARISTÓW

Kursy zawodowe

Praktyka i doświadczenie

Od blisko 8 lat szkolimy baristów i pracowników gastronomii. Osoby, które z naszą pomocą robią obecnie espresso i latte arty w wielu miastach Polski można liczyć w setkach. Dzięki temu wiemy czego potrzeba uczestnikom szkolenia, jakie oczekiwania mają menadżerowie i właściciele kawiarni. Bazując na tym, oraz na własnych doświadczeniach opracowaliśmy szkolenia zawodowe, które mają przygotować uczestników do samodzielnej i świadomej pracy.

 

Termin, godzina, miejsce kursów

ul. Traugutta 144
Wrocław

start: 10:00

 

Zakres tematyczny

Kurs dla baristów jest podzielony na moduły

  • 1. Kawa jako surowiec
  • 2. Zarządzanie miejscem pracy
  • 3. Mielenie, dozowanie i tampowanie
  • 4. Ekstrakcja i zaparzanie
  • 5. Kawy mleczne
  • 6. Menu
  • 7. Higiena, zdrowie i bezpieczeństwo
  • 8. Czyszczenie sprzętu i zamykanie stanowiska pracy

Każdy moduł składa się z kilku do kilkunastu punktów wyczerpujących teoretycznie i praktycznie dane zagadnienie.
Czas trwania kursu zawodowego dla baristów to 3 dni po około 8 godzin każdy. Kurs odbywa się w pracowni na ul. Traugutta 144 we Wrocławiu.
Uczestnikom kursu zapewniamy catering (wcześniej potrzebujemy info czy ma być wege, wegan itp), oraz przekazujemy podręcznik zawierający poruszone na kursie zagadnienia.
Aby mieć zapewniony udział konieczny jest zadatek 30%.

 

Dyplomy i zaświadczenia

Czarny Deszcz jest oficjalnie zarejestrowany jako jednostka szkoleniowa i ma prawo do wydawania zaświadczeń o odbytym szkoleniu zawodowym.
Po kursie wystawiamy zaświadczenie o jego odbyciu. Egzamin zawodowy jest opcjonalny. Jeśli uczestnik podejmie się jego zdawania wyznaczamy termin na który może przyjść do 2 godzin przed czasem, aby poćwiczyć i przypomnieć sobie co i jak.
Koszt egzaminu to 100 zł. W przypadku negatywnego wyniku pierwsza poprawka jest bezpłatna. Udostępniamy też salkę szkoleniową i sprzęt aby móc samodzielnie poćwiczyć.
Zaświadczenie i (opcjonalnie) dyplom wystawiamy w języku polskim. W językach angielskim, francuskim lub niemieckim wystawiamy je dodatkowo (koszt 50 zł).

 

Cena kursu

Kurs w grupie 3 osobowej – 1299 zł brutto
Kurs indywidualny – 2500 zł brutto

Jesteśmy również członkiem Specialty Coffee Association, którego metodologię szkoleniową przyjęliśmy jako wyznacznik dla standardów jakości.

 

Kontakt

szkolenia@czarnydeszcz.pl