SZKOLENIA DLA BARISTÓW

Wyślij Zgłoszenie

  Kursy zawodowe

  Praktyka i doświadczenie

  Od blisko 4 lat szkolimy baristów i pracowników gastronomii. Osoby, które z naszą pomocą robią obecnie espresso i latte arty w wielu miastach Polski można liczyć w setkach. Dzięki temu wiemy czego potrzeba uczestnikom szkolenia, jakie oczekiwania mają menadżerowie i właściciele kawiarni. Bazując na tym, oraz na własnych doświadczeniach opracowaliśmy szkolenia zawodowe, które mają przygotować uczestników do samodzielnej i świadomej pracy.

   

  Termin, godzina, miejsce kursów

  27/28/29.06.2022 r.

  ul. Traugutta 144
  start: 10:00

   

  Zakres tematyczny

  Kurs dla baristów jest podzielony na moduły

  • 1. Kawa jako surowiec
  • 2. Zarządzanie miejscem pracy
  • 3. Mielenie, dozowanie i tampowanie
  • 4. Ekstrakcja i zaparzanie
  • 5. Kawy mleczne
  • 6. Menu
  • 7. Higiena, zdrowie i bezpieczeństwo
  • 8. Czyszczenie sprzętu i zamykanie stanowiska pracy

  Każdy moduł składa się z kilku do kilkunastu punktów wyczerpujących teoretycznie i praktycznie dane zagadnienie.
  Czas trwania kursu zawodowego dla baristów to 3 dni po około 8 godzin każdy. Kurs odbywa się w pracowni na ul. Różyckiego 1c we Wrocławiu.
  Uczestnikom kursu zapewniamy catering (wcześniej potrzebujemy info czy ma być wege, wegan itp), oraz przekazujemy książkę Iki Graboń “Kawa. Instrukcja obsługi…”.
  Aby mieć zapewniony udział konieczny jest zadatek 30%.

   

  Dyplomy i zaświadczenia

  Czarny Deszcz jest oficjalnie zarejestrowany jako jednostka szkoleniowa i ma prawo do wydawania zaświadczeń o odbytym szkoleniu zawodowym.
  Po kursie wystawiamy zaświadczenie o jego odbyciu. Egzamin zawodowy jest opcjonalny. Jeśli uczestnik podejmie się jego zdawania wyznaczamy termin na który może przyjść do 2 godzin przed czasem, aby poćwiczyć i przypomnieć sobie co i jak.
  Koszt egzaminu to 100 zł. W przypadku negatywnego wyniku pierwsza poprawka jest bezpłatna. Udostępniamy też salkę szkoleniową i sprzęt aby móc samodzielnie poćwiczyć.
  Zaświadczenie i (opcjonalnie) dyplom wystawiamy w języku polskim. W językach angielskim, francuskim lub niemieckim wystawiamy je dodatkowo (koszt 50 zł).

   

  Cena kursu

  Kurs w grupie 3 osobowej – 1199 zł brutto
  Kurs indywidualny – 2500 zł brutto

  Jesteśmy również członkiem Specialty Coffee Association, którego metodologię szkoleniową przyjęliśmy jako wyznacznik dla standardów jakości.

   

  Kontakt

  szkolenia@czarnydeszcz.pl