AKTUALNOŚCI

Czarny Deszcz - wrocław design

Przy kawie o designie

Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów

W dniach 14 – 18 maja 2014 r., Wrocław stał się niekwestionowaną stolicą designu. Była to druga edycja, która tym razem odbywała się na terenie wrocławskiego Dworca Głównego PKP (poprzednia była na Hali Stulecia). I dobrze. Bo im dalej od klimatu targowego do pewnego rodzaju ekskluzywności – tym lepiej. Szczególnie w przypadku takiego typu wydarzenia. Może nawet nie chodzi o ekskluzywność a raczej o kameralność, do tego połączoną z surowym stanem pomieszczeń dworca. W każdym razie w końcu mogliśmy mówić o Festiwalu.

Z kawą o designie, czyli Czarny Deszcz w rękach zwiedzających

Zagościliśmy na festiwalu, rozstawiliśmy stoisko (dopracowane po AfryKamerze) i zmieliliśmy kawę. Nie musieliśmy długo czekać na pierwszych klientów. Mieliśmy przyjemność serwować nasze kawy jednorodne – Kenię i Etiopię, głównie z dripa, ale i aeropress cieszył się zainteresowaniem.
Projektanci, studenci, architekci, artyści a pośrodku (dosłownie!) tego wszystkiego nasza czarna kawa. Czy wypadliśmy dobrze? Tę kwestię pozostawiamy klientom. Były jednak momenty, że zabrakło nam filtrów i kubków, więc chyba nie było najgorzej:).

Co było warto zobaczyć?

W krótkich przerwach pomiędzy parzeniem kawy mieliśmy okazję rzucić okiem na projekty i realizacje znajdujące się w poszczególnych strefach.
Uwagę z pewnością przykuwały projekty Kartell&Laufen. Wyższa półka, ale kunszt i styl… No i to wykonanie… Poza tym ciekawy był konkurs Open Space – dedykowany dla młodych projektantów. Nam szczególnie przypadł do gustu stolik, w którym można hodować warzywa.
Bardzo interesujące były stoiska designerów i customizerów rowerów – Erboo i Fera z Warszawy i RowerLover z Wrocławia.

Do zobaczenia za rok!

Było nam niezmiernie miło gościć na Festiwalu, który odwiedziło prawie 20 000 gości. Fajnie, że część z nich wypiła z nami kawę, porozmawiała i może wyniosła z tej imprezy coś ciekawego na temat kawy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie na przyszłorocznej edycji. Do zobaczenia!