AKTUALNOŚCI

Wrocławskie Przelewki

Czarne Chmury nad Wrocławiem

Złożyło się tak, że Przelewki odbywały się równocześnie łódzkim Festiwalem Kawy (na którym nasz dobry kolega Michał Sowiński zdobył III miejsce w latte arcie tak na marginesie:)). Nie przeszkodziło to jednak w tym, żeby odbyła się rodzinna, wrocławska impreza, która zgromadziła bardzo utalentowanych baristów prezentujących swoje kawowe skilsy.

Jak to przebiegało?

System był dosyć prosty. Albo może nie był, ale załóżmy, że jednak był. Bo to było tak, że najpierw uczestnicy się wpisywali. Potem według kolejności wpisów tworzyły się pary, które ze sobą rywalizowały. Zanim do tego doszło, losowaliśmy kawę na jakiej będą pracować. Początkowo wypadało wciąż na Etiopię, więc było trochę nudnawo, ale nic nie mogliśmy na to poradzić – decydowała kostka i ślepy los.
Bariści wybierali sobie metodę, którą zamierzali oczarować jury i ruszali do dzieła. Jury składało się z innych uczestników i Filipa Kucharczyka.

Muzyka, Zimny Dreszcz i Nadodrze

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, wcale nie padało – nie licząc Czarnego Deszczu oczywiście:). Dlatego na stolikach pojawił się Zimny Dreszcz, czyli cold brew w butelce z kapslem. Była to bardzo mocna rzecz.
Z kaset leciało RUN DMC, Fugees i Beastie Boys. Całe Nadodrze spowił zapach kawy. Rodzinny klimat i totalny relaks…Na chwilę zawitał do nas również Vienio (Molesta), także pozdrawiamy serdecznie.

Zwycięzcy

Pomimo krzyków publiki nie wygrała Dora, która swoją drogą dobrze powalczyła, ale następujące osoby:
I. Mateusz Żmudziński
II. Szymon Strutyński
III. Katarzyna Rodzeń
Serdecznie Wam gratulujemy!

Sponsorzy

Bez nich byłoby bardzo smutno, więc dziękujemy im za pomoc! Pytacie kto nas wspomógł?
Kawa Na Czas – sklep z akcesoriami i kawą
NAPAD – fartuchy dla każdego
CHOP CHOP – kody
Cafe Rozrusznik
Cafe Targowa

Dzięki!